שאלות בנושא טנטרה

 

 

 

למי מתאימה העבודה הטנטרית?  

 

העבודה הטנטרית מתאימה לאנשים אמיצים וסקרנים.אנשים המוכנים לשים את עצמם במקום של למידה בתחומים הכי מהותיים של החיים - במקום של האינטימיות, של הזוגיות, של המיניות, של האהבה, של הגבולות, המוסכמות והאמונות שלנו...

אנשים שמוכנים לוותר על מה שהם כבר יודעים, על עצמם, על החיים, על מין וזוגיות או על כל דבר אחר, בכדי להפתח לחוויה ישירה של החיים כמו שהם. אנשים שמוכנים להסתכן בהארה...

אנשים שמעונינים להעצים את האינטימיות שלהם עם עצמם ועם בני/בנות זוגם...

אנשים המעונינים לגלות סקס אחר, סקס גבוה שמביא אותנו לרמת אינטימיות ואיחוד גבוהים יותר...
אנשים שמבינים שיש באנרגיה המינית ובמין יותר ממה שאנחנו מרשים לעצמו לחוות ולקבל...

 

אנשים שמעונינים ללמוד איך להיות מאהבים טובים יותר, לשפר את האון, איך לשלוט בשפיכה מוקדמת, לחוות מולטי-אורגזמות, ללמוד להפריד את האורגזמה מהשפיכה, לחוות שפיכה נשית, להרוויח מהאפקט המחייה של אנרגיה מינית רבה ובלתי מתכלה הזורמת בגוף...

אנשים שרוצים לחוות חוויה זוגית, רומנטית מענגת ומעצימה במסגרת בטוחה תומכת ומפרגנת, מסגרת המאפשרת לנו לחקור את האמונות, הגבולות והמוסכמות המנהלות אותנו... ולאו דווקא בכדי לפרוץ אותם, אלא פשוט להתבונן בהם וללמוד על עצמנו דרכם...

אנשים שמעונינים ללמוד עוד על הגוף שלהם ועל רמות העונג והחוויה שהוא יכול לאפשר לנו...

אנשים שמוכנים לוותר על לתת פרשנויות לדברים בכדי לאפשר לעצמם חוויה ישירה של המציאות...

ועוד ועוד ועוד...

 

העבודה הטנטרית מיועדת לאנשים ויחד עם זאת עלינו תמיד לזכור שזו עבודה. זו עבודה שלכם כשאנחנו נמצאים שם איתכם בכדי ללוות אתכם, לתמוך ולהאיר את דרככם.כל הדברים שמניתי, נמצאים שם עבורכם לגלותם, כחלק מהמסע שלכם אל עבר הטבע הבסיסי שלכם, ולא כמטרות להשגה בדרך.

אם מצאתם את עצמכם עונים "כן" לכל או חלק מההגדרות הנ"ל אשמח ללוותכם במסע שלכם אל עבר הטנטרה.אם מצאתם את עצמכם מהססים לגבי חלק מההגדרות אתם מוזמנים לצור עימי קשר ולברר את סימני השאלה...

 

 

 

 

מה ההבדל בין עיסוי טנטרי לעיסוי ארוטי?

 

 

יש הרבה בלבול בציבור לגבי מהו "עיסוי טנטרי", ומה ההבדל בינו לבין עיסוי ארוטי... בלבול הנובע במקרים רבים מכך שמטפלים, מטפלות וגורמים אחרים מבצעים עיסויים ארוטיים מסוגים שונים וקוראים להם משיקולי שיווק ומשיקולים אחרים "עיסויים טנטריים"...

חשוב להקדים ולומר שאין בטנטרה תהליך מובנה של עיסוי "טנטרי". יחד עם זאת יתכן שבמהלך מפגש טנטרי יוענק לכם עיסוי. מה שהופך עיסוי לטנטרי הוא הכוונה שמאחוריו.

בעוד שבעיסוי ארוטי, מטרת המטפל היא לענג את המטופל/ת. ומה שינחה אותו הוא העונג של המטופל/ת.

בעיסוי הטנטרי לעומת זאת, הכוונה היחידה היא לאפשר למקבל/ת להתחבר לחוויה הישירה של עצמו/ה. וככזה הוא משמש רק ככלי אחד מיני רבים בהם נוכל להשתמש במפגש טנטרי.

אין, ולא צריכה להיות בו, מטרה לענג או להביא לאורגזמה, אין בו מרדף אחרי שום דבר שאינו כבר נמצא, כאן ועכשיו. למרות שיתכן שהמקבל/ת יחווה עונג מיני או אחר, זו תהיה תופעת לוואי של העיסוי ולא מטרה שלו.

עיסוי טנטרי יכול לכלול מגוון טכניקות שכוונתן לאפשר להעלות ולהתמיר את האנרגיה המינית, לעורר ולהעלות את אנרגיית הקונדליני. אותה אנרגיית חיים מתפרצת האצורה ועצורה, מגולגלת כנחש, בבסיס עמוד השידרה שלנו.

הסיבה והמקור לכך הוא שע"פ התיעוד ברגע ההארה מתרחשת עליה של אנרגיית הקונדליני. ומכאן הסברה שאם נעורר ונעלה את אותה אנרגיה, נחווה את אותה חוויה של הארה והתעלות המלווים את החיבור לחוויה הישירה של המציאות.

טכניקת העיסוי יכולה להיות כל טכניקת מגע שהדקה/דקיני מיומנים בה. ומכיוון שמה שהופך את העיסוי לטנטרי זו הכוונה שמאחריו, הרי שתהיה זו הכוונה שתוביל את בחירת התנועות וכיוונן. דבר נוסף שמאפיין את העיסוי הטנטרי, הוא האקטיביות של המקבל/ת - השימוש במודעות וקשר עין במהלך העיסוי, כמו גם שימוש בנשימות וצלילים שישרתו את החוויה והכוונה של הנעת האנרגיה המינית ופיזורה בגוף.

העיסוי יכול להעשות עם או בלי ביגוד, עם שמן או בלעדיו, חזק או חלש, המגע יכול להיות אינטימי ומיני יותר או פחות, הכל לפי מה שמתאים לרגע ולגבולות של המעניק והמקבל/ת באותו רגע. והכל בהתאם למה שישרת את כוונת המפגש - לאפשר לנו להתחבר לחוויה של הטבע הבסיסי שלנו - בצורה הטובה ביותר.במאמר מוסגר אבהיר, כי במפגשי העיסוי הטנטרי מעורר החושים שאנו מציעים, העירום ההדדי והפסיביות הפיזית של המקבל דווקא כן מובנים לתהליך, והדגש אותו אנו שמים הוא על ההתבוננות המודעת של המקבל לגופו, לאופן חוויתו את גופו וברמה העמוקה יותר להתבוננות ב"מי הוא אותו "אני" שחווה את הדברים". בכדי להתחבר לכאן ועכשיו ובכדי לאפשר לנו גישה את הטבע הבסיסי שלנו.

חשוב להדגיש שאם אתם רוצים לטפל בכאב, לשחרר שרירים, או אפילו רק להתענג או להתפנק, לא זה מקומו של העיסוי במפגש... (לשם כך תגיעו פשוט לעיסוי לפי בחירתכם ממגוון העיסויים שאני מציע )

אבל אם אתם מוכנים פשוט להיות עם מה שיש, לחקור עם מודעות מלאה את מה שיש לגופנו ללמד אותנו, להכנע ולהתמסר לחוויה, בלי נסיון לכוון או להשיג דבר, אזי בעיסוי כחלק ממפגש טנטרי, אתם עשויים למצוא חוויה עוצמתית שונה ומענגת גם יחד.

 

 

 

עוד לא הבנתי, מה תכלס ההבדל?

 

ההבדלים בין העיסוי הטנטרי לעיסוי הארוטי הם רבים ולמרות שכתבתי אותם במקומות שונים באתר ובמאמרים, עדיין אנשים מתקשים להבין את ההבדל.

הסיבה לכך נעוצה להערכתי בכך שרוב האנשים רגילים לחוות את המיניות והאנרגיה המינית שלהם בדרך מסויימת ורגילה, וכל דבר שאני מייחס לעיסוי הטנטרי מתפרש בכלים ועל רקע של מיניות רגילה, בעוד שהחוויה היא כלכך שונה, שהמילים והמושגים עליהם אני מדבר לא נתפשים או נקלטים.

ועדיין שוב ושוב אני מנסה להבהיר את ההבדלים, כשבסופו של דבר רק החוויה יכולה לתת לנו מושג אמיתי... 

אנסה לתת כמה נקודות שהן העיקריות לצורך הבחירה באיזה עיסוי מתאים לך:

 

כוונה-

בעיסוי הארוטי: ליהנות באופן מיני, להגיע לאורגזמה.

בעיסוי הטנטרי - לא מכוון לענג אלא לאפשר לעצמנו לפגוש את עצמנו ומי אנחנו באמת, בדרך חדשה.

 

כיווני תנועה (פיזית ואנרגטית) -

בעיסוי הארוטי: הכל מתרכז מכל קצוות הגוף לכיוון הסקס, לטובת העונג המיני ושיא האורגזמי.

בעיסוי הטנטרי: כל התנועה היא מהסקס לכיוון קצוות הגוף, בכדי לחוות את המיניות בכל תא ותא בגוף ולא רק בסקס.

 

עירום -

בעיסוי הארוטי: עירום של המטופלת, המטפל יכול להשאר לבוש או להתפשט גם כן.

בעיסוי הטנטרי: עירום של המטופלת ושל המטפל גם יחד.

 

התנהלות הטיפול -

העיסוי הארוטי מתחיל כעיסוי רגיל על מיטת טיפולים וזורם למיניות לפי מה שמתאים ויכול לכלול כל דבר שתרצי, כשהגבולות נקבעים לפי כל הגורמים בחדר.העיסוי הטנטרי מתבצע על מזרונים על הרצפה והוא מובנה מאוד ואין מקום לזרום בו למקומות שונים או למיניות ״רגילה״ כי כל תנועה יש לה משמעות פיזית ואנרגטית שכוונתה לאפשר את החוויה המיוחדת שאליה מתכוון העיסוי- לפגוש את מי אנחנו באמת, הטבע הבסיסי שלנו.

 

פעילות המקבלת-

בעיסוי הארוטי המטופלת יכולה להיות פסיבית או אקטיבית ולהחזיר מגע.

בעיסוי הטנטרי המטופלת רק צריכה להתמסר לחוויה כפי שהיא, לא לעשות דבר ולהיות פסיבית לגמרי. הפוקוס הוא נטו פנימה על החוויה שלה את עצמה ולא החוצה ממנה.

 

אורגזמה-

העיסוי הארוטי מכוון להגיע לאורגזמה וכמה שיותר. העיסוי הטנטרי מכוון להזרים את האנרגיה המינית בגוף כולו ולא בצורה המתפרצת של האורגזמה.
מקווה שעכשיו יותר ברור, למרות ששוב, רק החוויה תתן לך תמונה מדוייקת יותר.

 

 

 

רגע, אז עיסוי ארוטי זה פחות טוב?  

 

זה לא שעיסוי ארוטי הוא פחות טוב, זה פשוט שחשובה לי ההבחנה - עיסוי ארוטי איננו עיסוי טנטרי, זה הכל...

עיסוי ארוטי לוקח אתכם למקומות המוכרים של המיניות ה"רגילה", מאפשר לכם לפרוץ גבולות, לחוות רמות חדשות של עונג ואף ללמוד על עצמכם כמה דברים ברמה האישית והפיזית.

עיסוי טנטרי לוקח אתכם למחוזות חדשים של חווית המיניות, הוא עושה שימוש באנרגיה המינית בכדי להביא אתכם להתעלות רוחנית, לחווית המיניות בכל תא ותא בגוף ולא כמשהו שמתמקד באברי המין.

אומנם יש בעיסוי הטנטרי ארוטיקה, יש בו אנרגיה מינית, אך היא איננה מונחת מטרה כפי שהיא בעיסוי הארוטי. ומאחר שאין אנו רודפים אחרי אותו שיא אורגזמי מוכר, אנו נפתחים דרכה לחוויה שונה מעשירה, מחייה, מלמדת ומענגת בהרבה.

לעיתים אני מדמה את ההבדל בין העיסוי האירוטי לבין העיסוי הטנטרי או המפגשים הטנטריים, להבדל בין לחלק למישהו דגים או ללמד אותו לדוג.

לעיתים נרצה שיחלקו לנו דגים, אין רע בזה, ולנשים אני מעניק עיסויים אירוטיים / חושניים באהבה.

אבל אם נרצה ללמוד לדוג, אזי עיסוי טנטרי מקביל ללימוד דיג עם חכה, מפגש טנטרי מקביל ללימוד דיג עם רשת ומפגש טנטרי זוגי מקביל ללימוד דיג עם ספינת דיג

 

 

 

 

האם ומדוע צריך להתפשט במפגש טנטרי?

 

 נתחיל מלומר שבטנטרה, כמו בטנטרה, אין צריך, כך שאין הכרח להתפשט בכדי לערוך מפגש טנטרי.
יותר מזה, אני יכול לומר שישנם מפגשים רבים שנערכים בשלמותם בלבוש מלא.
יחד עם זאת, העירום ויותר מכך תהליך הסרת הבגדים הוא אחד הכלים שיכולים לשמש אותנו במפגש טנטרי.
במהלך מפגש, יתכן שנערוך טקס הסרת בגדים, בו נשתמש בהסרה של הבגד הפיזי כסמל להסרה של מכשול, שיקול, חשש או בושה שמפריעים לנו להיות נוכחים כאן ועכשיו, בתהליך ובמפגש.
בנוסף, אנו נוכחים גם הרבה פעמים שכשאנחנו בעירום, מצב התודעה שלנו הוא שונה, אנו יותר חשופים ויותר מודעים, כך שהתהליך של ההתחברות אל הטבע הבסיסי שלנו, אל מי שאנחנו באמת, נעשה יותר נגיש.
אציין עוד שרמת החשיפה והעירום במפגש נשלטת לחלוטין ע"י הלקוח/ה והיא ברמה שווה שלי כמנחה ושל הלקוח/ה. כך שלא יכול להווצר מצב בו אני עירום והלקוח/ה לא או להיפך.
יחד עם זאת, אוסיף שבעיסוי הטנטרי מעורר החושים שאנו מבצעים, העירום והחשיפה הן של הלקוח/ה והן שלי הם הכרחיים, כי התהליך המובנה של העיסוי דורש זאת.

 

 

 

ומדוע גם אתם צריכים להיות עירומים כשאתם מעניקים עיסוי הטנטרי?  

 

 כפי שצויין בדף הטנטרה, העיסוי הטנטרי מעורר החושים שאני מציע, מתבצע ברובו בעירום מלא של שני הצדדים -גם שלי כמעניק וגם שלכם כמקבלים.  

העירום שלי הוא חלק מובנה בעיסוי משתי סיבות עיקריות:
ראשית מפאת השוויוניות: בטנטרה אין מעמד של מטפל ומטופל ולכן זה מפגש ולא טיפול. במפגש כולנו שווים. אני חשוף (בכל המובנים) בדיוק באותה מידה כמו מי שנמצא איתי במפגש.
כלל זה מתקיים גם במפגשי טנטרה מלאים, בהם העירום הוא אופציונאלי, וכמובן גם בעיסוי שבו העירום של מקבל העיסוי הוא  נחוץ.
שנית, מבחינה טכנית: העיסוי, כפי שציינתי, הוא תהליך מובנה. לכל תנועה ומגע בו יש כוונה והשפעה ייחודית.
כחלק מהתהליך המובנה הזה ישנם גם חלקים של מגע עם הגוף שלי בגוף המקבל. דבר זה לא אפשרי, נוח, נעים או משיג את אותו אפקט לו היה נעשה בבגדים (מלאים או תחתונים). 
יחד עם זאת, אל לכם לטעות שהעירום ההדדי הינו הזמנה למגע הדדי, העיסוי הוא תהליך בו אתם פסיבים לחלוטין!תשומת הלב שלכם מרוכזת בתחושותיכם שלכם ולא בנו. זו גם הסיבה שהעיסוי מתבצע רובו ככולו כשאתם בעיניים עצומות.

 

 

 

 

האם יש חדירות במפגשים טנטריים?  

 

למרות שישנן טכניקות טנטריות שעוסקות במין מלא ובחדירה, ולמרות שחדירה ומין מלא גם הם כלים לגיטימיים בטנטרה, אנו בוחרים שלא להשתמש בכלים אלו במפגשים הזוגיים שלנו.
אם אתם מחפשים להגיע למפגש טנטרי זוגי בכדי לחוות מין מלא, איתי או עם שותפתי,
אתם במקום הלא נכון! וסביר להניח שתתאכזבו.
יחד עם זאת במפגשים אישיים שאני עורך עם נשים, ולאחר תהליך,
יתכן ונבחר יחדיו לעשות שימוש גם בכלי של המיניות באופן המלא. 
אך גם כאן מדובר בכלי ולא במטרה בפני עצמה.
כך שאני מזמין אתכם להניח את השאיפה והשאלה הזו בצד.
המפגשים שלנו נועדו בכדי לשרת את הכוונה האחת של לאפשר לנו להתחבר לטבע הבסיסי שלנו, ולא בכדי לחוות עונג, סיפוק מיני או חדירות. למרות שהתהליך עצמו יכול גם להיות מענג, הרי שאין לנו מטרה של עונג שצריך להגיע אליה, אין אנו רודפים אחרי שום סוג של מגע או אורגזמה. וכל שיש זו ההזדמנות של פשוט להיות.

 

 

 

מפגש אישי או מפגש זוגי?

 

אנו (שותפתי ואני) ממליצים ע"פ רוב לזוגות (נשואים או לא נשואים), להגיע למפגשים יחדיו, וזאת מתוך הניסיון האישי שלנו.

ישנם כמה גורמים מרכזיים להמלצתנו.

ראשית, טנטרה היא תירגול מתמיד, כשאנו יוצאים למסע הזה עם בן זוגנו, אנו מרוויחים מראה/מורה/פרטנר לתרגול "בילט-אין" בבית. 

הרבה יותר קל לתרגל עם בן זוג שחווה את העבודה הזו ושמע את הדברים יחד איתך, מאשר לרתום אותו לתרגול שלנו או לתרגל לבד.

שנית, כשאנו יוצאים למסע הזה יחדיו, הרבה מה"מיסתורין" ונושאי חוסר הוודאות והקנאה, נפתרים מאליהם. הרשת והחיים שזורים בסיפורים של בנות זוג שגילו, בני זוג שהכחישו, השערות וחששות לגבי מה קרה יקרה או יכול לקרות במפגש, ועוד ועוד... כשאתם ביחד בתהליך, התהליך מותאם לשניכם, מתוך כיבוד והקשבה לגבולות של כל המשתתפים במפגש. 

נכון שישנם שגורסים - "מה שאני לא יודעת לא פוגע בי" אבל אני יותר חושש מכמה "מה שאני חושדת/פוחדת/משערת/מנחשת" יכול לקלקל... טנטרה היא חוויה של מעבר למילים, גם אם אחד מבני הזוג עושה את המסע בגפו, יהיה זה קשה עד בלתי אפשרי עבורו לתאר לבן זוגו מה קורה במפגש, בצורה שתבהיר או תפיג את חששותיו.

שלישית, בהרבה מקרים, ישנו פער ברמת הפתיחות, הגבולות והחופש בין בני הזוג. ובדרך כלל מי שיגיע בגפו למפגש יהיה ה"משוחרר והפתוח יותר" מבין בני הזוג. במקרה כזה, הפער שהיה מלכתחילה (והתסכול שבד"כ מתלווה אליו) עלול רק לגדול כתוצאה מהעבודה הטנטרית. באופן אישי, בהיבט הזה אני יכול להוסיף, שיש לי ספק רב שהייתי זוכה לכל השנים עם זוגתי לשעבר אלמלא היינו עוברים את התהליך יחדיו.

 

בנוסף, הלימוד והתרגול במפגש זוגי (זוג עם זוג) יכול להיעשות בכל אחת מחמש הקומבינציות האפשריות (א. אני איתך ובן זוגך עם שותפתי. ב. אני עם שותפתי ואת עם בן זוגך. ג. אני עם בן זוגך, שותפתי איתך. ד. כל אחד עם עצמו. ה. כקבוצה.) בצורה זו אתם יכולים להרוויח במפגש אחד סוגים שונים של חוויות והתמודדויות. ולמעשה לקבל מפגש שהוא אישי עם העוצמה של קבוצה.

 

ולבסוף, אבל לא פחות חשוב, טנטרה היא מסע אל עבר אינטימיות גבוהה יותר, עם עצמנו ובתוך הזוגיות שלנו. אם המטרה שלך היא לשפר את ה"ביחד" שלכם, אז להגיע למפגש ביחד ישרת מטרה זו הרבה יותר מאשר להגיע לבד או לשלוח את בן הזוג שיחווה לבד... כמה פעמים יוצא לכם להקדיש שעתיים שלוש רצופות לפשוט להיות באינטימיות ביחד?אז נכון שזה בד"כ עולה יותר, נכון שמפגשים עלולים/עשויים להיות יותר ארוכים, נכון שזה מזמן קשיים והתמדדויות אחרים. אבל לדעתנו כל אלו מתגמדים לעומת היתרונות של העבודה המשותפת.

אנו תמיד מזמינים זוגות לשקול את האפשרות של לבוא יחדיו למפגש, גם אם אחד מבני הזוג מרגיש פחות בנוח עם סוג העבודה או התכנים, וגם אם זה פחות מעניין אותו ממה שהוא שמע או יודע.

כי למרות שאין אנו ממליצים לבני זוג לבוא "בשביל" בן זוגם או בכדי לרצות או להמנע מעימות, אנו בהחלט מאמינים שחשוב לחוות את הדברים בגוף ראשון, ועל סמך החוויה, לשקול ולבחור - האם יש כאן משהו שאני יכול לקחת לעצמי ולזוגיות שלי?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ואם אני בזוגיות, האם אינני יכול להגיע למפגש לבד?

 

גם אם אתם בזוגיות, ולמרות מה שכתבנו קודם, יתכן שמסיבות כאלו ואחרות לא תוכלו להגיע למפגש זוגי.
עדיין פתוחה בפניכם האפשרות להגיע למפגש אישי.
אנו ממליצים לכם לידע אותנו לפני המפגש בדבר היותכם בזוגיות ומה אתם רוצים להפיק מהמפגש בהיבט זה ובהיבטים אחרים, כדי שנוכל לייעץ לכם ולכוון את המפגש בצורה שתשרת את כוונתכם בצורה הטובה ביותר.
אין לנו שיפוט על דרך כזו או אחרת, אנו פשוט רוצים לדעת כדי לשרת אתכם בצורה הטובה ביותר. 
אנו מבטיחים לשמור על פרטיותכם ולכבד את בחירתכם.

 

 

 

אילו טיפולים אתם מציעים לזוגות?

 

 ישנם ארבעה כיוונים של מפגשים / טיפולים אותם אני יכול להציע לזוגות.
1. מפגש הזוגיות הש-מימית.
2. מפגש טנטרה זוגי מפגש וואטרה זוגי או מפגש ש-מימי זוגי.
3. מפגש עיסוי טנטרי מונחה לזוגות.
4. עיסוי ארוטי חושני לנשים בנוכחות/השתתפות בן הזוג.

 

אם עדיין לא קיבלתם תשובה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואענה בהקדם.

ערן רוטשילד - נוגעים בנשמה

טיפולי מגע ומים, טנטרה, אינטימיות והכשרת מטפלים

 

ת.ד. 2053 רמות השבים, 459300

טלפון נייד: 052-6545353 ​

 

שעות פעילות:

א', ב', ד', ה', - 10:00 - 00:00

ג' - 17:00 - 00:00

ו'- 9:30 - 19:00

שלח

שם:

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

דוא"ל:

שדה חובה

טלפון: 

שדה חובה

הודעה: 

שדה חובה

ההודעה נשלחה

צרו קשר

ערן רוטשילד - נוגעים בנשמה