חזון נוגעים בנשמה

למה אנחנו כל כך חפצים בשינוי ובו זמנית מתנגדים לו בכל גופנו וכוחותינו?

 

בכל מערכת בטבע שנצפה בה מספיק זמן נוכל להבחין כי הדבר הקבוע היחיד בה הוא השינוי, ויחד עם זאת הגולם אינו מתנגד להיות פרפר, הזרע אינו נמנע מלהפוך לעץ ענף בעל שורשים רבים.

 

בהינתן התנאים הסביבתיים המאפשרים לזרע לפרוש ענפיו לשמים ושורשיו לעומקה של אמא אדמה המזינה ולעמוד נטוע וזקוף.

ממלא הוא את יעודו לתת לנו צל, פרי, יופי, הרמוניה, משענת. וכל מאודו ומשאביו מגוייסים לטובת היותו מה שנקבע עוד טרם נבט הזרע - עץ תמר או עץ זית או "סתם" ערבה בוכיה.

 

בהיותנו בני האדם חלק ממערכת הרמונית הנקראת יקום, מדוע אין אנו פועלים באותו האופן? 

האם נכון לנו לאמץ ולו במעט את דרכו של הטבע?

האם טבעי לנו אחרת? 

 

אנסה לחלוק את התובנות שלנו בנוגעים בנשמה ששוזרות בתוכן אלפי "שעות" ליווי אנשים, נשים וזוגות בתהליכי שינוי וחשיפה מורכבים ומגוונים:

 

אם נישאר עם ההתבוננות בטבע אז נבחין כי לזרע של עץ הזית אין למעשה התלבטות האם הוא רוצה להיות תמר או זית, ה-DNA שלו קבוע ו"נחסכה" ממנו ההתלבטות.

 

לבני האדם ניתנה זכות הבחירה! ואחזור להדגיש את זכות הבחירה, שאינה חלק מכלל הטבע הסובב אותנו במורכבות ובעומק הבחירה השמורה לנו .

 

זכות הבחירה השמורה לאדם בבואנו לחוות שינוי הופכת לקושי בתהליך וגורמת הרבה פעמים לעיכוב עד הפסקת התהליך בגלל הקושי שבבחירה .

 

רובנו אינו תופס את זכות הבחירה כזכות! ולכן נעדיף לחוות שינוי שנכפה עלינו מאשר שינוי שאנו יוזמים, או מסונכרנים איתו.

 

תהליך של שינוי שנכפה עלינו מקפל בתוכו כאב רב, סבל ומגוון רחב של רעות חולות שאנחנו בני האדם נבחר בהן כעדיפות ראשונה טובה יותר מאשר ליזום את השינוי בעצמנו או להסכים לו.

 

מוזר ואפילו משונה, למה שנבחר בדרך הכואבת יותר, המסבה סבל רב יותר עד מחלה ולא בדרך של יזימת השינוי טרם הגעת הסבל והכאב?

 

אז כאן טמון שורש כל חטאת: זכות הבחירה אומרת לקיחת אחריות, זכות הבחירה אומרת וויתור על בחירות אחרות, זכות הבחירה אומרת חוסר וודאות, זכות הבחירה מפגישה אותנו עם שאלות מהסביבה, בחירה מדויקת מקורה בלב ואנחנו חונכנו לבחור עם הראש הרציונאל ש"צועק" לא הגיוני!

 

זכות הבחירה היא הפוכה לתחושת האין ברירה, כשאין ברירה לא אני בחרתי אלא הגבתי!

 

זכות הבחירה מקורה במיקוד פנימי - ברצוני, בליבי, בנשמתי... אין ברירה מקורו במיקוד חיצוני, במקום העבודה, בסביבה, חינוך, בבן הזוג...

 

זכות הבחירה אומרת שאין ביטחון שיצליח ,כשאין ברירה יש בטחון מלא, כי אין כבר מה להפסיד!

 

זכות הבחירה שניתנה לנו בני האדם באה לשרת את קיומנו בצורה הטובה ביותר. הקושי נוצר מעודף אפשרויות בחירה המאפיין את זמננו - (חברת השפע הפלסטי)

 

כאשר הבחירה נעשת על רקע הישרדותי כולנו מגיבים בצורה מדויקת עם הטבע הבסיסי שלנו (לדוגמא במצב של מחלה)

אך כשזכות הבחירה נתפסת בעינינו "כמותרות" ותפקידה אינו הישרדותי אלא בחירה שאמורה להסב לנו אושר, להביא אותנו להיות מסונכרנים עם הטבע הבסיסי שלנו, עם יעודינו הנשמתי, הקושי לבחור מועצם והופך מזכות לעונש עד מצב בו יעדיפו בני האדם "להתקע" לא לבחור כלל רק שלא לחוות את קושי הבחירה!

 

את האצבע המאשימה אנחנו מטיבים להפנות פעמים רבות לעבר: החינוך, הדת, התרבות, ההורים, בני הזוג, מקום העבודה, המעסיק, הכסף,העיתוי ומה לא... (הנכם מוזמנים להאריך את הרשימה כמיטב ניסיונכם).

 

רוב מערכות היחסים שלנו אם מבית ואם מחוץ בנויות על חוסר זכות בחירה או בחירה צרה ומוגבלת כך שרובנו לא למדנו מיומנויות בחירה או תרגלנו אותם כחלק מאורח החיים הרגיל שלנו .

 

כללי עשה ואל תעשה במערכות היחסים שאנו חווים היום נולדו ומקורם בתקופות של מצוקה השרדותית ולכן אינם מכינים אותנו למפגש עם שפע האפשריות הקיים היום המתרגל את זכות הבחירה שלנו!ע"מ לתרגל את זכות הבחירה שלנו אנחנו צריכים ראשית להתחבר למי אני, מי הוא באמת זה שבוחר? האם זה המנהל הבכיר, הבן הבכור, הצד הגברי או הצד הנשי והרך שבי?

 

כל אלו חיים בנחת תחת הכותרת האחת הנקראת אני - אז איזו בחירה נכונה למי? למי מההגדים שלי על עצמי? ואיזו בחירה תתאים טוב יותר לסביבתי, להורי, לילדי, לבן/ת זוגי?

 

כל סט השאלות האלו "מבעבע" בנו כלבה בוערת תחת מעטה היום יום הרגיל והשגרתי. כדרכה של לבה, כשהלחץ עולה פורצת היא את מעטה האדמה המכילה, הסטטית, היציבה ומייצרת שינוי לוהט, מיידי, רותח, מכאיב, זורם, בלתי נשלט ובלתי צפוי, עם תוצאות הרסניות לסביבה. כך אנו בני האדם בוחרים בדרכה של "רעידת אדמה" ע"מ לייצר את השינויים בחיינו למרות הקורבנות הניגבים אפילו בחיי האדם עצמו, ומוותרים מבחירה לא מודעת על תהליך מובנה של שינוי - צפוי, מתוכנן, זורם, נשלט, רצוי, שאינו גובה קורבנות רבים מדי בדרך.

 

בנוגעים בנשמה שמנו לעצמנו כמטרה וחזון ללוות את תהליכי השינוי ההכרחיים לקיום אושרנו בדרך אוהבת ורכה, מלטפת וצפויה, מובנת ונשלטת ע"י רצונו וליבו של החפץ בשינוי!

 

החזון שלנו בנוגעים בנשמה:

הכאב , הסבל והמחלה אינם חלק רצוי מתהליך השינוי שלנו לעבר אושרנו ולעבר מי שאנחנו באמת.

אפשר גם אחר(ת),

אפשר ורצוי להיות מאושר!

אפשר ורצוי בשיטת נוגעים בנשמה: לאפשר, ללוות, להיות,

לחוות ולחיות במגע עם הנשמה!

באהבה ...

חווי וערן

ערן רוטשילד - נוגעים בנשמה

טיפולי מגע ומים, טנטרה, אינטימיות והכשרת מטפלים

 

ת.ד. 2053 רמות השבים, 459300

טלפון נייד: 052-6545353 ​

 

שעות פעילות:

א', ב', ד', ה', - 10:00 - 00:00

ג' - 17:00 - 00:00

ו'- 9:30 - 19:00

שלח

שם:

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

דוא"ל:

שדה חובה

טלפון: 

שדה חובה

הודעה: 

שדה חובה

ההודעה נשלחה

צרו קשר

ערן רוטשילד - נוגעים בנשמה